Kūrybinėse dirbtuvėse pristatomas bažnyčios senų durų ir langų restauravimas: konstrukcinių ypatumų ir techninės būklės vertinimas, autentiškų dalių ir vėlesnių pakeitimų atpažinimas, nereikalingų detalių pašalinimas, paviršių valymas, pažeistų vietų tvarkymas, medienos tvirtinimas ir kiti darbai. Vyks mokymai, kaip tvarkyti senas duris ir langus, kokius naudoti įrankius, medžiagas ir technologijas.
Meistrai:
Saulius Sakalas, meistras ir kūrėjas, kurį dailidystės amatas pasirinko dar ankstyvoj jaunystėj. Prieš 18 metų meistras gavo užduotį atstatyti seną sodybą, o ko nebeįmanoma – atkartoti. Tai ir buvo lemtingas posūkis į tiesų restauravimo ir tausojimo kelią. Per prisilietimą su senųjų meistrų kūryba Saulius atpažino, kiek svarbus žmogaus (savininko) ryšys su meistru, aplinka – supančia gamta, istorija – savo vietos tapatumu. Vėliau nebesiėmė naujos statybos, matydamas, kiek jau pastatytų ir mylėtų namų reikalauja atstatymo ir dėmesio. Todėl dirba su pastatų medinėmis konstrukcijomis – sienų, sienojų, stogų atstatymu, buvusios kokybės ir formų grąžinimu namams, su kitų namo dalių – durų, langų, pamatų, apdailos restauravimu. Savo patirtimi ir gebėjimais mielai dalinasi su tais, kam tas rūpi.
Valentinas Kirelis, meistras restauratorius, 28 metus dirbantis Lietuvos liaudies buities muziejuje. Yra įgijęs medžio dirbinių technologo specialybę, bet puikiai sutvarko ir skardos, metalo gaminius, turi sukaupęs senų tradicinių įrankių kolekciją. Valentinas restauruoja įvairius muziejinius eksponatus, prietaisus, baldus, pastatus. Pastaruosius 10 metų dalyvauja tarptautiniuose projektuose, veda praktinius mokymus, teikia konsultacijas, noriai dalinasi žiniomis.
Profesinių interesų sritys: medinių ir skardos gaminių restauravimas, tradicinė meistrystė, dailidystė, stalystė ir skardininkystė.
Kęstutis Cikanas yra 5 kategorijos stalius – staklininkas, įgijęs aukštąjį medienos gaminių technologo ir medienos inžinerijos magistro išsilavinimą. Dirba medienos apdirbimo srityje ir gamyboje, pastaruosius 7 metus darbuojasi su mediniu kultūros paveldu, yra atestuotas staliaus dirbinių restauratorius. Kęstutis Kauno kolegijoje dėstė kursus Lentpjūvystė, staliaus dirbinių gamybos technologija, baldų konstravimas, įmonių projektavimas, yra dalyvavęs ne vienuose teoriniuose – praktiniuose mokymuose medinio kultūros paveldo išsaugojimo tematika, kur skaitė paskaitas ir vedė praktinius užsiėmimus. Šiuo metu vadovauja medienos specialistų mokymo centrui UAB „Mokmedis“ ir asociacijai „Medžio meistrų draugija“.
Profesinių interesų sritys: medienos meistrystė, stalių gaminiai, medinis paveldas.