Dalyviai

Heritas parodoje laisvai samdomi specialistai (architektūra, menotyra, restauratoriai, lipdyba, skulptūra, archeologija, medžio apdirbimas, baldų restauravimas, kalvystė (tik architektūrinės detalės ir kt.) privačios įmonės (restauravimas, tyrimai, statybinės medžiagos ir įranga, tinkama kultūros paveldo tvarkybai, dažai, apšiltinimo, vėdinimo sistemos, apdailos medžiagos, architektai, modernios technologijos, tyrimų aparatūra ir kt.), valstybinės įstaigos parodos Heritas metu interaktyviai, nestandartiškai pristato savo veiklą, produkciją.

Generalinis rėmėjas:

Remmers kompanija pastatų restauravimo, medienos apsaugos ir grindų dangų srityse dirba jau daugiau nei 60 metų, todėl šiandien yra vieni iš lyderių Europoje. Ši sėkmė paženklinta gausybe sėkmingai įgyvendintų projektų garsiausiuose objektuose. Čia galioja pagrindinis principas – ne universalaus produkto panaudojimas, bet individualiai kiekvienam objektui pritaikytas sprendimas. Remmers ženklas yra architektūros paveldo apsaugos lyderis Europoje.

Rėmėjas:

UAB „Vildoma“ – laboratorinės įrangos tiekėja ir profesionali 16 asmenų komanda, sėkmingai gyvuojanti rinkoje nuo 1996 metų. Įmonė Lietuvoje atstovauja žinomus gamintojus, siūlo ir parduoda jų gaminamą produkciją, konsultuoja visais susijusiais klausimais bei teikia garantinį ir pogarantinį techninį aptarnavimą, kurį atlieka kvalifikuoti, didelę patirtį sukaupę inžinieriai.

Patronažas:

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija – visuomeniniais pagrindais dirbantys 25 švietimo, mokslo ir kultūros specialistai: Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės, Švietimo ir mokslo ministerijos, Kultūros ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos atstovai, ministerijoms pavaldžių institucijų darbuotojai, Lietuvoje veikiančių UNESCO katedrų ir centrų, nevyriausybinių organizacijų, veikiančių švietimo, mokslo, kultūros, aplinkos apsaugos, žiniasklaidos, ryšių ir informatikos srityse, nariai.
Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos tikslas – laiduoti aktyvų Lietuvos Respublikos dalyvavimą UNESCO veikloje, kuriant, vertinant ir įgyvendinant UNESCO tikslus atitinkančias programas.

Draugai:

Inospectra tiekia aukštos kokybės laboratorinę, sudėtingą analitinę, metrologijos ir aukštųjų technologijų gamybos įrangą ir teikia jos aptarnavimo paslaugas didžiausiems ir žinomiausiems Baltijos šalių universitetams bei tyrimų institutams ir centrams, pramonės įmonėms bei kitoms įstaigos. Įmonė atstovauja garsiausias tarptautines kompanijas, tokias kaip Carl Zeiss, Bruker AXS, PHI, MBraun ir kt. Inospectra vertybės – klientai, profesionalumas, orientacija į ilgalaikį tikslą, atsakomybė, lojalumas, pagarba kolegoms, klientams, partneriams ir aplinkai.

Archeodomus, IĮ – sieninės tapybos konservavimas, restauravimas. Polichromijos tyrimai. Projektavimas. Įmonės veiklos rezultatai yra žinomi nuo 1992 m. Įmonė atlieka kultūros paveldo tvarkybos darbus: polichrominius tyrimus, projektuoja, konservuoja, restauruoja, atkuria, rekonstruoja sieninę tapybą. Įmonės kvalifikaciją patvirtina turimos licencijos, specialistų atestatai, o profesionalumą – atlikti darbai.

 

Opus Optimum – patyrusių sieninės tapybos restauratorių komanda, kuri susiformavo dirbant kartu, įvairiuose restauravimo projektuose. Kadangi požiūris į meną, darbą ir motyvaciją ypatingai sutapo, kartu su komanda buvo nutarta imtis savarankiškų projektų. Komandos nariai studijavo Vilniaus Dailės Akademijoje, kai kurie specialistai studijas tęsė Florencijos restauravimo institute (Opifficio delle Pietre Dure). Komanda nuolat tobulina kvalifikaciją. Turime restauratoriaus – tyrėjo kvalifikaciją turinčių specialistų, kurie atlieka polichromijos tyrimus bei projektus. Įmonė specializuojasi sienų tapybos ir istorinių interjerų restauravimo bei atkūrimo srityse. 2015 metais įmonė gavo geriausio restauravimo projekto  nominaciją  „Burbiškio dvaras – Tyrimai ir restauravimas“.

Air Drone Productions – kompanija, teikianti profesionalias ir kokybiškas filmavimo ir fotografavimo dronu paslaugas, kurianti 3D virtualius turus bei 360° virtualios realybės patirtis Jungtinėje Karalystėje ir Europoje,
naudojant pačias naujausias technologijas.
Profesionalią ir kūrybiška komandą, sudaro pilnai licencijuoti bepiločių orlaivių pilotai, operatoriai ir redaguotojai, padedantys įgyvendinti viziją – nuo pradinės konsultacijos iki galutinio produkto.
Įmonės partneris ,,Matterport“ yra technologijų rinkos lyderiai erdvės skenavimo srityje. Air Drone Productions produktai suteikia galimybę pažinti ir aplankyti naujas vietas ir pastatus net nepajudant iš vietos! Įmonės tikslas yra kurti virtualias patirtis tikram verslui augti.

 

Biometrija, UAB. Įmonė tiekia įrangą, diagnostinius reagentus ir reikmenis medicinos, mokslo ir pramonės laboratorijoms, mokymo įstaigoms. Įmonė įkurta 1995 m.

Partneriai:

Kultūros paveldo centras renka materialią kultūros paveldo išraišką apibūdinančią, fiksuojančią dabartį ir praeitį informaciją, ją kaupia, tikslina ir sistemina; atlieka istorinius ir fizinius tyrimus (išskyrus žvalgomuosius ir detaliuosius archeologinius tyrimus), susijusius su kultūros paveldu, bei kaupia, tvarko ir rengia su tuo susijusius dokumentus ir informaciją; teikia sukauptus duomenis Kultūros paveldo departamentui; vykdo specialiosios paveldosaugos bibliotekos veiklą.
Kultūros paveldo centras parodos „Heritas“ metu pristatys įstaigoje atliekamus tyrimus, supažindins su jų specifika ir kvies trumpam tapti chemiku-tyrėju, pabandyti nustatyti bažnyčios vertingąsias savybes bei sužinoti kitas specialistų kasdienio darbo subtilybes.

 

Paveldo komisija yra Seimo, Respublikos Prezidento ir Vyriausybės ekspertė ir patarėja valstybinės kultūros paveldo apsaugos politikos, jos įgyvendinimo, vertinimo ir tobulinimo klausimais. Pagrindinė Paveldo komisijos misija – dalyvauti formuojant kultūros paveldo apsaugos politiką ir strategiją, informuoti Seimą, Respublikos Prezidentą ir Vyriausybę apie kultūros paveldo apsaugos problemas, rengti įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su kultūros paveldo apsauga, projektus. Paveldo komisiją sudaro 12 ekspertų, deleguotų Prezidento, Seimo, Ministro Pirmininko ir įregistruotų asociacijų, kurių veikla susijusi su kultūros paveldo paieška, saugojimu ir propagavimu. Vienas iš pagrindinių Paveldo komisijos siekių yra ugdyti visų lygių politikų ir visuomenės suvokimą kultūros paveldo apsaugos politikos bei strategijos klausimais, aktualinti kultūros paveldo apsaugos politikos sampratą, tikslus bei jos svarbą.

Dalyviai: 

MB „VIRMALDA“ – įmonė, kuri autentiškomis technologijomis vykdo kilnojamojo ir nekilnojamojo kultūros paveldo objektų konservavimo ir restauravimo darbus (lipdyba, tapyba, auksuotė, medžio polichromija, skulptūra). Įmonė atlieka tyrimus, projektavimą, ruošia visą restauravimo projektų dokumentaciją, įrengia kariljonus (varpus), gamina istorinius šviestuvus.

 

VšĮ „Rasi“, leidžia žurnalą „Vintažo ženklai“, kuris vienintelis Lietuvoje, rašo apie antikvariatą, vintažą ir su tuo susijusią kultūrą bei istoriją. Tai švietėjiškas žurnalas, kuriame praeitis susipina su šiandiena, o buitis su būtimi. Siekiama, kad interjerai būtų įdomūs, įkvėpti paveldo, o meno apraiškos būtų kiekvienuose namuose.

 

Jau dvidešimt metų UAB „Ekodora“ darbuojasi Lietuvos statybų rinkoje ir teikia aukščiausios kokybės kultūros paveldo objektų remonto ir restauravimo paslaugas. Ilgametė bendrovės specialistų patirtis – įmonės patikimumo garantas ir didžiausias bendrovės turtas. Įmonės personalas – tai didelę restauravimo darbų patirtį turintis kompetentingas kolektyvas, kuriame yra Kultūros paveldo departamento atestuotų stogdengių, mūrininkų, tinkuotojų, dažytojų ir kitokių specializacijų darbuotojų. Įmonė atlieka natūralaus ir dirbtinio akmens, mūro ir tinkuotų dažytų paviršių restauravimo darbus, restauruoja stalių gaminius, medines konstrukcijas, medį ir metalą, atlieka konservavimo darbus.

 

UAB „Terra Modus“ – matavimų ir duomenų apdorojimo paslaugas teikianti įmonė, nuo 2007 m. pirmoji Lietuvoje pradėjusi teikti 3D matavimų paslaugas. Pagrindinės įmonės veiklos sritys:
1. 3D lazerinio skenavimo ir fotogrametrinių matavimų paslaugos Baltijos šalyse.
2. 3D matavimo duomenų apdorojimas ir konvertavimas į 2D | 3D | BIM dokumentaciją dirbant kartu su užsienio ir Lietuvos partneriais.
3. Konsultacinė veikla integruojant 3D matavimų sprendimus ar jų rezultatus.
Įmonės ilgalaikis tikslas pagreitinti esamos situacijos „as-built dokumentacijos“ paruošimą naudojant 3D matavimų technologiją nuo užsakymo pateikimo iki galutinio produkto perdavimo.

 

MB „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės plytinė“ gamina rankų darbo plytas, čerpės, grindinius tais pačiais metodais, kaip buvo gaminama XIV – XIX amžiuje – maišo molį, drebia į medines formas, ir išdega malkinėje senovinėje lauko krosnyje aukštoje temperatūroje. Rankinė technologija leidžia pagaminti bet kokių formų ar dydžių plytas. Plytinė ne tik gamina bet ir stengiasi atkurti senovės paveldą, iš nuotrupų atkurdami gamybos technologiją. Plytinės gaminamos plytos ypač tinka restauracijai tais atvejais, kai norima, kad po restauracijos darbų kuo mažiau matytųsi skirtumas tarp senoviškų bei naujai įmūrytų plytų.

 

„Juodas šuo“ įsikūręs unikaliame, praeitimi alsuojančiame Vilniaus senamiesčio bute, Pylimo gatvėje. Iki tol daug keliavęs po įvairias Lietuvos vietas ir kaupęs knygas tapo slapčiausiu Vilniaus knygynu, į kurį užsuka tie, kurie tikrai nori. Liko daug atsiminimų, istorijų ir žinoma – knygų. Dabar Juodas šuo knygomis dalijasi ir kviečia jas atrasti kitus.
Vienoje iš parodos erdvių įkurtame improvizuotame knygyne, Juodo šuns kolekcijos leidiniais galėsite ir pasigrožėti, ir įsigyti ir draugui rekomenduoti. Juodas šuo ypač džiaugiasi pokario laikotarpiu išeivijoje leista lietuviška literatūra. Knygyne taip pat veiks dirbtuvėlės.

 

UAB „Volonta“ parodos metu pristatys prekinį ženklą „Allback“ (Švedija). „Allback“ pasaulinei rinkai gamina ekologiškus atsinaujinančių žaliavų produktus iš linų sėmenų. Šimtametės Europos, gerai dokumentuojamos žinios, kartu su naujomis gamybos technologijomis padėjo sukurti visiškai naują linų sėklų gamybos seriją seniems ir naujiems pastatams. Tai atitinka visus šiuolaikinius reikalavimus, susijusius su aplinka, ilgaamžiškumu, techninėmis charakteristikomis ir ekonomika.

 

Archeologijos projektų centras „ANTIQUA“ įsteigtas 2007 m. kovo 29 d.  Specializuojasi Vilniaus ir kitų miestų senamiesčių, dvarviečių, laidojimo paminklų archeologiniuose tyrinėjimuose. Bendrovės projektų vadovai – archeologai yra atestuoti KPD nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialistai, ilgiausiai tyrinėjantys senamiesčius bei kitus archeologijos paminklus, darbo patirtį turi nuo 1987 metų.

 

Kauno tvirtovė – Kaune ir jo apylinkėse išsidėsčiusi karo architektūros bei fortifikacijos statinių, jų grupių, bei kitų su jais susijusių objektų visuma, turinti didelę istorinę, architektūrinę vertę ir potencialą. Kauno tvirtovės parko tikslas – šio nekilnojamo kultūros paveldo tvarkymas ir pritaikymas šių laikų reikmėms. Šiuo metu Kauno tvirtovės parkui priklauso 62 objektai Kauno mieste ir 6 objektai Kauno rajone.
Kauno tvirtovė  vakar – gynybinė, okupacinė, militaristinė, brutali.
Kauno tvirtovė šiandien – griūvanti, kelianti susidomėjimą, potenciali, telkianti bendruomenes, saugoma, pasiruošusi kokybiniam šuoliui.
Kauno tvirtovė rytoj – sutvarkyta, saugi, įdomi, su veikiančiais edukaciniais ir bendruomenių centrais, išsiskirianti visos Europos kontekste panaudojimo ir pritaikymo galimybėmis.

 

   
MB „Meno kūrinių tyrimai“
 – tai privati laboratorija, kurioje, pasitelkiant įvairius fizikinius, optinius, cheminius, fotografinius ir kitus tyrimo metodus siekiama kuo daugiau sužinoti apie tiriamų objektų būklę, autentiškumą, autorystę, sukūrimo laikmetį, atlikimo technologijas, naudotas medžiagas, ankstesnius restauravimus. Tyrimai infraraudonaisiais, ultravioletiniais, rentgeno spinduliais suteikia galimybę pamatyti autoriaus piešinį po dažų sluoksniais, perskaityti išnykusius užrašus, pažvelgti giliau paviršinių sluoksnių, spręsti apie objekto konstrukcines ypatybes, kai kuriais atvejais ir preliminariai identifikuoti naudotas medžiagas bei atrasti kitokios papildomos informacijos, kuri nematoma plika akimi.
Sukurta unikali, analogų Lietuvoje neturinti mobili laboratorija ant ratų suteikia galimybę atvykti į bet kurią lokaciją. Laboratorijoje sukomplektuota moderni kilnojama įranga ir sukurtos techninės sąlygos didžiąją dalį tyrimų atlikti pačiame automobilyje įrengtoje studijoje arba tiriamojo kūrinio buvimo vietoje. Tokiu būdu išvengiama dažnai sudėtingo (o kartais net ir fiziškai neįmanomo) kultūros vertybių transportavimo ir su tuo susijusių grėsmių bei papildomų kaštų, o taip pat padidinamas tokių tyrimų prieinamumas visoje Lietuvoje ir už jos ribų.

 

Lietuvos archeologijos draugija – mokslinė visuomeninė organizacija, vienijanti daugiau nei 200 Lietuvos ir užsienio archeologų bei visuomenės atstovų, aktyviai veikiančių archeologinio paveldo srityje. Populiarindama mokslinius tyrimus, prisidėdama prie archeologijos paveldo įstatyminės ir metodinės bazės tobulinimo, koordinuodama visuomenines veiklas, organizuodama mokslines konferencijas, skatindama tyrimų metodų tobulinimą, ugdydama besimokantį jaunimą Draugija nuo 1989 m. tiria, tvarko, saugo ir aktualizuoja Lietuvos archeologinį paveldą.

 

 „Monaco Antiques“ – tai anktikvarinių baldų ir interjero detalių salonas, prekiaujantis anktikvariniais baldais, vidaus ir lauko interjero detalėmis. Monaco Antiques baldai ir interjero detalės padeda sukurti klasika, prabanga ir komfortu alsuojantį interjerą. Veiklos filosofija – autentiškumas ir profesionalumas. Įmonė bendradarbiauja su Europos bei JAV anktivariatais, todėl gali pasiūlyti platų spektrą ypač retų ir išskirtinių daiktų Jūsų namams.

 

VšĮ „Vargonų paveldo centras“ (VPC), veikinati nuo 2007 m., vienintelė Lietuvoje visapusiškai atstovauja unikaliam mūsų krašto istorinių vargonų paveldui, apimdama platų veiklų spektrą:

  • atlieka vargonų restauravimo, rekonstravimo darbus,
  • rengia restauravimo programas, vykdo praktinius ir mokslinius tyrimus bei katalogavimą,
  • organizuoja knygų ir CD leidybą,
  • rengia koncertus, veda viešas paskaitas, seminarus ir ekskursijas,
  • bendradarbiauja rengiant radijo laidas, dokumentinius video siužetus.

Specializuoto Lietuvos vargonų centro idėja kilo 2006 m., kai VPC direktorius dr. Girėnas Povilionis apgynė menotyros mokslų daktaro disertaciją „Vilniaus vėlyvojo baroko vargondirbystės mokykla“. Per dešimt metų restauruota per 10 barokinių ir romantinių vargonų (Kauno Arkikatedra, Telšių Katedra, Akmenės, Kartenos, Žemaičių Kalvarijos ir kt. bažnyčios), išleistos 2 monografijos-katalogai, surengta per 40 koncertų bažnyčių vargonais visoje Lietuvoje, įrašyti 3 cd, 1 dvd, skaityta per 100 paskaitų ir seminarų, sukurta interaktyvi duomenų bazė-katalogas „Istoriniai Lietuvos vargonai“ www.vargonai.com, 2008 m. kartu su Kultūros paveldo departamentu organizuotas istoriniams vargonams dedikuotas kasmetinis renginys „Europos paveldo dienos 2008“.

 

„Modernizmas ateičiai!“„Alio, alio. Kalba Kaunas. Lietuva“ – tokie buvo pirmieji į eterį 1926 m. išskrieję lietuviško radijo žodžiai iš Laikinosios sostinės. Sveiki, Modernistai! Šiandien jums taria „Kaunas 2022“ – šiuolaikinė Europos kultūros sostinė. Pirmuosius žingsnius žengia programa „Modernizmas ateičiai“, turinti kilnų tikslą – suvienyti aktyvią ir pilietišką modernizmo gerbėjų ir puoselėtojų bendruomenę.

Kartu su parneriais „Gražinkime Kauną“ siekiame, kad ne tik tarpukaris, bet ir fiziškasis jo palikimas taptų atminties, tapatybės, dialogo ir kūrybiškumo šaltiniu. Mugės metu pristatoma buriama durų koalicija, planuojamas bendruomenines restauracijos dirbtuvės, edukacinės ekskursijos ir Pirmosios Respublikos stilių atspindintys taikomosios dailės ir meno kūriniai, jų restauracijos galimybės.

 

 

 

 

Tekstilės dizaino studija „Maruti“

JŪSŲ ISTORIJA  MŪSŲ DIZAINAS  JŪSŲ PLEDAI

Kiekviename krašte – daugybė istorijų. Vienos virto legendomis apie pirmųjų gyventojų įsikūrimą, kitos mena šlovingas krašto dienas, trečios – dalijasi asmeniška herojų patirtimi.

Kas bebūtume – visas miestas ar jo dalis, didelė bendruomenė ar individualusis „Aš“ – gyvendami drauge tampame istorijų dalyviais.

Mes, tekstilės dizaino studija MARUTI, dirbame tam, kad iliustruotume Jūsų istoriją dideliuose ir minkštuose purios vilnos pleduose. Pažangiausiomis dizaino ir audimo technologijomis sukurtus piešinius išaudžiame tikros vilnos verpalais į didelio formato paveikslus – pledus.

Taip – asmeniškai – įamžinama istorija, „prabylanti“ žiūrovui kiekvienąkart paėmus reprezentacinį MARUTI pledą i rankas.