Ekskursijos

HERITAS parodos metu organizuojamos ekskursijos – puiki galimybė ne tik atidžiau pažvelgti į kasdien matomus, bet dar nepažįstamus kultūros paveldo objektus, tačiau ir praplėsti žinias paveldo tyrimų ir tvarkybos srityse – išsiaiškinti, kaip nustatomos kultūros paveldo objektų vertingosios savybės, detaliau susipažinti su pastatų ir jų architektūrinių elementų restauravimo bei konservavimo darbų eiga, sužinoti, į ką vertėtų atkreipti dėmesį lankantis kultūros paveldo objektuose ir kokias paslaptis gali atskleisti įvairios architektūros detalės.

Ypatingi Vilniaus senamiesčio širdyje esantys kultūros paveldo statiniai visiems, besidomintiems architektūros paveldo objektų istorija, tyrimo, tvarkybos ir pritaikymo darbais, duris atvers parodos metu, gegužės 18-19 d., taip pat numatomos specialios išankstinės ekskursijos balandžio 21 d.!

Planuojamos ekskursijos:

Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia (Savičiaus g. 15, Vilnius);

Pacų rūmai (Didžioji g. 7, Vilnius);

→ archeologinių kasinėjimų vietovė (tiksli vieta patikslinta bus jau netrukus!).

Trumpi organizuojamų ekskursijų aprašymai:

→ Ekskursija Pacų rūmuose (Didžioji g. 7, Vilnius)

 

Parodos HERITAS metu duris atvers visų itin laukiamas objektas – vieni prabangiausių, ilgą laiką stovėję pamiršti, tačiau pagaliau atnaujinti ir naujam gyvenimui prikelti Pacų rūmai. Restauravimo darbų pabaiga – 2018 m.

Ekskursijų metu gidai atskleis įvairias įdomias istorijos detales, supažindins su rūmus kūrusiomis asmenybėmis ir aukšto rango svečiais per istoriją pabuvojusiais rūmuose, taip pat papasakos apie išskirtinius pastato architektūrinius sprendimus, netikėtus radinius pastato sienose bei pristatys naujausią Pacų rūmų istorijos etapą. Kartu, lankytojai galės išgirsti ir Pacų rūmuose dirbusių restauratorių pasakojimus – apie tai, kaip atrodo restauratoriaus darbas bei kasdienybė ir ką jiems pavyko rasti po keliais rūmų sienas dengusiais dažų ir tapetų sluoksniais.

Ekskursijų datos ir laikai:

  • Balandžio 21 d. 11 val., 13 val. Registracija baigta.
  • Gegužės 18 d. 13 val., 17 val. Registracija baigta, vietų nebėra.
  • Gegužės 19 d. 11 val., 14 val., 17 val. Registracija baigta, vietų nebėra.

Lankytojų vietų skaičius – itin ribotas. 

→ Ekskursija vad. Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 15, Vilnius)

 

Vilniaus augustinų vienuolyno statinių ansamblio Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia išskirtinė ne tik tuo, jog yra vėliausia barokinė ir vienintelė vėlyvojo baroko stiliaus vienabokštė bažnyčia Vilniuje, tačiau ir tuo, jog atkūrus nepriklausomybę ji nebuvo restauruota, atkuriant autentišką, sovietmečiu pakeistą planinę struktūrą ir interjero detales. Taigi, bažnyčioje planuojama ekskursija gerokai skirsis nuo daugelio, įprastų Vilniaus šventovių lankytojams.

Ekskursijos dalyviai, išklausę gido pasakojimo bei naudodamiesi ikonografine medžiaga, patys galės pamėginti rasti autentiškus išlikusius interjero elementus, sužinos, kuo Švč. Mergelės Marijos bažnyčios pažinimui nusipelnė žymus XIX a. dailininkas Kanutas Ruseckas bei susipažins su vertingųjų savybių nustatymo specifika.

Ekskursijos metu siekiama atkreipti dėmesį ir į aktualius paveldo objektų pritaikymo klausimus bei diskutuoti, kas padeda visuomenei geriau suvokti ir skatina išsaugoti paveldą – išlikę pavieniai autentiški elementai, atkurta/sukurta interjero ir eksterjero visuma ar tinkamas pritaikymas naujai paskirčiai, atliepiant bendruomenės poreikius.

Ekskursijų datos ir laikai:

  • Balandžio 21 d. 15 val., 17 val. Registracija baigta.
  • Gegužės 18 d. 12 val., 15 val. Registracija baigta, vietų nebėra.
  • Gegužės 19 d. 10 val., 13 val., 16 val. Registracija baigta, vietų nebėra.

 Lankytojų vietų skaičius – itin ribotas. 

→ Ekskursija į archeologinių kasinėjimų vietovę Vilniuje

 

Paroda HERITAS siūlo nedažnai pasitaikančią galimybę dalyvauti ekskursijose po archeologinių kasinėjimų vietoves Vilniaus mieste! Čia dirbantys specialistai lankytojams papasakos ir apie archeologo darbo specifiką, džiaugsmus ir sunkumus.. Ekskursijos metu sužinosite apie kasinėjamą objektą, tikslus, tik ką atrastus radinius, o archeologai atskleis įvairias smalsuolius dominančias detales.

Ekskursijų datos ir laikai:

  • Gegužės 18 d. 11 val., 12.30 val, 14 val. Registracija baigta, vietų nebėra.

 Lankytojų vietų skaičius – itin ribotas.

Nuotraukos: Vilija Ralytė (Pacų rūmai), Pacai Hotel, Romanas Kiela (vad. Ramintojos bažnyčia), UAB Archeologijos projektų centras „Antiqua“ (archeologinių kasinėjimų vietovės).