🔥PARODOS PILNA PROGRAMA. 🔥Parsisiųsti.
🔥 PARODOS LEIDINYS. 🔥 Parsisiųsti.
Seminarų programa
Vieta – Seminarų erdvė, II a.
Gegužės 18 d. (penktadienis)
10.00–12.00 „Istorinių pastatų priežiūra ir restauravimas“. Michael Pojarov (Remmers Gruppe AG). Kalba: anglų.
12.10–12.50 „Bruker prietaisai ir sprendpimai, skirti kultūros paveldui ir medžiagoms analizuoti“. AB Inospectra . Kalba: anglų.
13.00–13.30 „Projektavimo darbai Kultūros paveldo objektuose. Vilniaus m. savivaldybės paramos programos”. Darius Daunoras (Vilniaus savivaldybės Miesto plėtros departamentas) ir Kęstutis Masaitis (Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra). Kalba: lietuvių.
13.40–14.10 „Kultūros paveldo vertės ir tvarus vystymasis“. Dr. Claus Peter Echter (CIVVIH, ICOMOS, EUROPA NOSTRA). Kalba: anglų.
14.20–14.50 „Pasaulio paveldo vietos kultūrinio turizmo kontekste: ar mes padarėme namų darbus?“. Andrijana Filinaitė (Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyrius, Valstybinės kultūros paveldo komisijos narė). Kalba: anglų.
15.00–15.30 „Kultūros paveldas ir darnusis turizmas: kaip ugdyti keliautoją?“. Viktorija Bružaitė-Kazlauskienė (Valstybinis turizmo departamentas). Kalba: lietuvių.
15.30–16.00 „Restauratoriaus kelias“ (filmas). UAB Opus Optimum.
16.00–16.30 „Pažangi apsauga: Europos kultūros paveldo strategija XXI amžiuje„.Valstybinė kultūros paveldo komisija. Kalba: lietuvių.
16.40–17.10 „Prižiūrėti, konservuoti, restauruoti: apie žinias ir kompetencijas“. Jūratė Markevičienė (ICOMOS, ICOMOS CIF, VKPK narė) . Kalba: lietuvių.
17.20–17.50 „Nekilnojamojo kultūros paveldo tvarkymo atvejai: pergalės ir klaidos Kauno tvirtovės objektuose“. Prof. Valdas Rakutis ir Erlandas Lazauskas (VŠĮ Kauno tvirtovės parkas). Kalba: lietuvių.
18.00–18.30 „3D lazerinis skenavimas ir fotogrametriniai matavimai kultūros paveldo tyrimuose. Mitai ir realybė“. Marius Putrimas (UAB Terra Modus). Kalba: lietuvių.
Gegužės 19 d. (šeštadienis)
10.00–10.20 „Pažinti spindesį: Lietuvos sietytų paveldas internete“. Dr. Alantė Valtaitė-Gagač (Kultūros paveldo centras, Europos sietynų, šviesos ir apšvietimo draugijos ir dokumentacijos centro „Šviesa ir stiklas” narė). Kalba: lietuvių.
10.30–11.00 „Pivašiūnų ir Simno bažnyčių altorių tyrimai ir restauravimas“. Dr. Margarita Janušonienė (Kultūros paveldo departamentas). Kalba: lietuvių.
11.10–11.40 „Pažintis. Vilniaus Šv. Eufrosinijos (Liepkalnio) kapinių paminklai“. Dr. Jurgita Kristina Pačkauskienė (Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). Kalba: lietuvių.
11.50–12.10 „NE-PAVELDAS: WC ir kiti miesto sanitarines-higienines sistemos objektai“. Dr. Aelita Ambrulevičiūtė (Vilniaus universitetas). Kalba: lietuvių.
12.20–13.10 „Kaip skaityti XVIII a. II p. – XX a. pr. Lietuvos pasaulietinių interjerų dekoro raštą?“. Dr. Dalia Klajumienė (Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros institutas). Kalba: lietuvių.
13.20-13.50 „Pakruojo sinagoga. XIX a. tapyba ir sienų apmušalai“. Indrė Valkiūnienė (UAB Opus Optimum). Kalba: lietuvių.
14.00-14.30 Eglė Bagušinskaitė (Vilniaus dailės akademija, Kultūros paveldo centras) „Kokie baldai puošė XIX a. II p. – XX a. pr. Vilniaus interjerus?“. Kalba: lietuvių.
14.40–15.10 Aistė Dičkalnytė (Vilniaus dailės akademija) „Art deco baldai Lietuvoje: dizainas ir istorija”. Kalba: lietuvių.
15.10–15.40 „Restauratoriaus kelias“ (filmas). UAB Opus Optimum.
15.40–16.10 „Medis, kaip paveldo aplinką formuojantis veiksnys“. Audronė Audzevičiūtė-Daubarienė. Kalba: lietuvių.
16.20–16.50 „Dendrachronologinis datavimas Lietuvoje ir jo perspektyvos“. Dr. Adomas Vitas (Vytauto Didžiojo universitetas). Kalba: lietuvių.
17.00–17.30 „Nekilnojamas kultūros paveldas pro mikroskopą: nematoma realybė“. Eglė Gražėnaitė ir Asta Grubinskaitė (Kultūros paveldo centras) – Kalba: lietuvių.
17.40–18.10 „Dronų matavimų duomenų integravimas į kultūros paveldo tyrimus ir projektavimą“. Marius Putrimas (UAB Terra Modus). Kalba: lietuvių.
Vieta – Archeologinio rūsio erdvė
Gegužės 18 d. (penktadienis)
11.00–12.00 „Kas yra archeologiniai tyrimai, kada ir kokie jie yra būtini bei naudingi“. Agnė Žilinskaitė (Lietuvos archeologijos draugija). Kalba: lietuvių.
12.00–13.00 „Istorinės aerofotonuotraukos: kultūros paveldo apsauga, tyrimai ir propagavimas“. Dr. Romas Jarockis (VšĮ „Archaeoheritage“). Kalba: lietuvių.
15.00–16.00 „Kultūros paveldo tyrėjas. Studijų galimybės ir perspektyvos“. Dr.Justina Poškienė (Vilniaus universitetas) ir Ieva Masiulienė (Klaipėdos universitetas). Kalba: lietuvių.
16.00–17.00 Dr. Justina Poškienė (Vilniaus universitetas) „Archeologijos apsauga in situ: problemos ir galimybės“. Kalba: lietuvių.
17.00.18.00 „Archeologinio radinio kelias (vertė, pagrindinės grupės, radimas-restauravimas-muziejus-ekspozicija)“. Sigita Venckūnienė (Lietuvos nacionalinis muziejus LDK Valdovų rūmai) Kalba: lietuvių.
Gegužės 19 d. (šeštadienis)
14.00–15.00 „Ir mirusieji pasakoja istorijas: bioarcheologiniai praeities žmonių tyrimai“. Justina Kozakaitė (Vilniaus universitetas). Kalba: lietuvių
Kūrybinių dirbtuvių programa
Vieta – kūrybinių dirbtuvių erdvė, I a.
- S – labiau tinka suaugusiems
- V – labiau tinka vaikams
- SV – tinka visiems
Gegužės 18 d. (penktadienis)
10.00–19.00 Dailidystės ir Stalystės dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu mokoma restauruoti senuosius langus, duris, supažindinama su technologiniais procesais, dailidystės įrankiais, konstrukcijų ir apdailos detalėmis, senaisiais apkaustais, pristatomas surenkamas medinio tradicinio namo maketas.
Dirbtuves pristato Lietuvos liaudies buities muziejus, Medžio meistrų draugija, UAB „Jautmalkės lėpis”, IĮ „Sakalų svetainė”, UAB „Mokmedis”.
10.00–19.00 Krosnių, židinių ir dūmtraukių dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu vyks krosnies koklių statymo ir dėliojimo pamokos vaikams bei suaugusiems, pristatomi istorinių krosnių ir židinių koklių pavyzdžiai, darbo įrankiai ir technologijos.
Dirbtuves pristato krosnių, židinių ir kaminų meistras Artūras Šuliokas.
10.00–19.00 Tradicinių tinkų ir dažų kūrybinės dirbtuvės (SV)
Parodos lankytojai dirbtuvių metu galės išmėginti tinkavimą įvairiais tinkais, sudalyvauti kolektyviniame lipdyme molio tinku ir atkurti istorines spalvas iš natūralių pigmentų
Dirbtuves pristato Saulius Jackevičius, meistras amatininkas, natūralių statybinių medžiagų kūrėjas, technologas ir lektorius.
10.00–19.00 Fotografavimas senoviniu momentinės fotografijos būdu – penkiaminute (SV)
Atvirosios fotografijos dirbtuvės demonstruos įdomų senovinį fotografavimo būdą dumpliniiu fotoaparatu, kurio principas panašus į „polaroid“. Žmogus nufotografuojamas tiesiai į fotopopierių, kuris iš karto ryškinamas, gaunant vienetinę nuotrauką. Tai pozityvinis nuotraukos gavimo procesas. Fotografavimo metu priklausomai nuo aplinkos apšvietimo reikės ramiai sėdėti ar stovėti – nuo 2 iki 30 sekundžių. Ramiai išsėdėti reikiamą laiką gali būti sunkiausias ir tuo pačiu linksmiausias potyris, dar labiau priartinantis prie senosios fotografijos ir senojo fotografavimo atkūrimo.
Dirbtuves pristato „Atvirosios fotografijos dirbtuvės“.
10.00–19.00 Savanorių dirbtuvės „Info-point” (SV)
Grupė iniciatyvių miestiečių vedama jaunų architektų Gabrielės Šarkauskienės ir Antano Šarkausko bandys sukurti ir įgyvendinti informacinio taško erdvę bažnyčioje.
Dirbtuves pristato architektai Gabrielė ir Antanas Šarkauskai („Š A atelier“).
10.00 – 19.00 Dirbtuvės “Akli pasimatymai su knyga” (SV)
Knygynas „Juodas šuo” kvies pasigrožėti ir įsigyti savo kolekcijos leidinius, o visi norintys turės galimybę sudalyvauti aklų pasimatymų su knyga dirbtuvėse. Juodo šuns erdvėje radus skaitytą mylimą knygą kviesime ją paslėpti popierinėje pakuotėje ir vaizdinėmis užuominomis (koliažais, piešiniais etc.) sukurti naują autorinį viršelį. Sukurti darbai tampa unikalia literatūrine rekomendacija.
Dirbtuves pristato knygynas „Juodas šuo”.
10.00–11.30 Dirbtinio storasluoksnio marmuro ir skaljolos meno dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu Alvydas Mandeika mokys primirštų brangių medžiagų imitavimo technikų: savo rankomis pasigaminus dirbtinio marmuro plokštelę ir dekoravus ją skaljolos technika, parodos lankytojų akims naujomis spalvomis atsivers daugelio Lietuvos bažnyčių interjerai ir jų puošyba.
Dirbtuves pristato Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedra.
11.00–12.00 Lavinamosios lentos gamyba (SV)
Matyta.lt išmokys susikurti įdomų žaidimą iš tikrų, buityje naudojamų daiktų! Dirbtuvių metu iš įvairiausių parankinių priemonių kuriama lavinamoji lenta – žaidimas, leisiantis išradingai ir linksmai pažvelgti į kasdienę buitinę aplinką. Kam imituoti gyvenimą su plastikiniais žaislais, jeigu galima žaisti su tikrais daiktais?
Dirbtuves pristato XX a. vidurio vintažinių ir restauruotų baldų salonas „Matyta.lt“.
11.30–13.00 Paveikslų retušavimo praktika (SV)
Dirbtuvių dalyviai, gavę paveikslo „Šv. Juozapas” kopijos fragmentą, vedami tapybos restauratorės, galės patys išmėginti tapybos netekčių vietų retušavimo techniką.
Dirbtuves pristato Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras.
11.30–13.00 Auksavimas – seniausia dekoravimo technika (SV)
Dirbtuvių metu sužinosite apie populiariausias auksavimo technikas – blizgųjį polimentinį, matinį aliejinį auksavimą ir auksavimą trintu auksu bei išbandysite šią – vieną seniausių dekoravimo technikų.
Dirbtuves pristato Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras.
12.00–13.00 Gipso liejimo dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu bus galima susipažinti su plastiška ir lengvai formuojama skulptūrine medžiaga – gipsu ir jo liejimu formose. Tai viena plačiausiai naudojamų medžiagų dekoruojant pastatų interjerus.
Dirbtuves pristato Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedra.
Dirbtuves veda Ramunė Balandžiūnienė.
12.30–14.00 Spalvų laboratorija (SV)
Dirbtuvių metu naudojant natūralius pigmentus, juos maišant bus bandoma išgauti etalonines spalvas.
Dirbtuves pristato Saulius Jackevičius, meistras amatininkas, natūralių statybinių medžiagų kūrėjas, technologas ir lektorius.
13.30–15.00 Dirbtinio storasluoksnio marmuro ir skaljolos meno dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu Alvydas Mandeika mokys primirštų brangių medžiagų imitavimo technikų: savo rankomis pasigaminus dirbtinio marmuro plokštelę ir dekoravus ją skaljolos technika, parodos lankytojų akims naujomis spalvomis atsivers daugelio Lietuvos bažnyčių interjerai ir jų puošyba.
Dirbtuves pristato Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedra.
14.00–16.00 Tradicinių šiaudinių sodų rišimo dirbtuvės (SV)
Dirbtuvėse susipažinsite su sodų medžiaga, paruošimu, išmoksite susikarpyti ir susirišite po nedidelį sodelį.
Dirbtuves veda tautodailininkė Marija Liugienė.
14.30–16.00 Paveikslų retušavimo praktika (SV)
Dirbtuvių dalyviai, gavę paveikslo „Šv. Juozapas” kopijos fragmentą, vadovaujami tapybos restauratorės, galės patys išmėginti tapybos netekčių retušavimo techniką.
Dirbtuves pristato Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras.
14.30–16.00 Auksavimas – seniausia dekoravimo technika (SV)
Dirbtuvių metu sužinosite apie populiariausias auksavimo technikas – blizgųjį polimentinį, matinį aliejinį auksavimą ir auksavimą trintu auksu bei išbandysite šią vieną seniausių dekoravimo technikų.
Dirbtuves pristato Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras.
15.30–16.30 Stiuko lipdybos dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu išbandysite įvairių dekoro elementų formavimą pačia archaiškiausia forma – lipdant vietoje iš stiuko.
Dirbtuves pristato Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedra.
Dirbtuves veda Ramunė Balandžiūnienė.
15.30–17.00 Spalvų laboratorija (SV)
Dirbtuvių metu naudojant natūralius pigmentus, juos maišant bandoma išgauti etalonines spalvas.
Dirbtuves pristato Saulius Jackevičius, meistras amatininkas, natūralių statybinių medžiagų kūrėjas, technologas ir lektorius.
17.00–18.30 Dirbtinio storasluoksnio marmuro ir skaljolos meno dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu Alvydas Mandeika mokys primirštų brangių medžiagų imitavimo technikų: savo rankomis pasigaminus dirbtinio marmuro plokštelę ir dekoravus ją skaljolos technika, parodos lankytojų akims naujomis spalvomis atsivers daugelio Lietuvos bažnyčių interjerai ir jų puošyba.
Dirbtuves pristato Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedra.
17.00–19.00 Tradicinių šiaudinių sodų rišimo dirbtuvės (SV)
Dirbtuvėse susipažinsite su sodų medžiaga, paruošimu, išmoksite susikarpyti ir susirišite po nedidelį sodelį.
Dirbtuves veda tautodailininkė Marija Liugienė.
17.00–18.00 Medinio namo restauravimo konsultacijos (S)
Profesionalių medinio paveldo restauratorių, architektų ir meistrų – konsultacijos, patarimai ir idėjos Jūsų medinuko tvarkymui.
Konsultacijas teiks: architektė Rasa Bertašiūtė, meistrai Laimonas Bartkus, Kęstutis Cikanas, Saulius Sakalas, Romas Valantis, Valentinas Kirelis, Artūras Šuliokas, Saulius Jackevičius.
17.30–19.00 Paveikslų retušavimo praktika (SV)
Dirbtuvių dalyviai, gavę paveikslo „Šv. Juozapas” kopijos fragmentą, vadovaujami tapybos restauratorės, galės patys išmėginti tapybos netekčių retušavimo techniką.
Dirbtuves pristato Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras.
17.30–19.00 Tekstilės restauravimo dirbtuvės didelių netekimų atkūrimas gobelenine technika (SV)
Dirbtuvių metu kopijuojamas unikalus sieninio kilimo fragmentas, kartojant autentišką techniką – audžiant vertikaliomis staklėmis.
Dirbtuves pristato Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras.
Gegužės 19 d. (šeštadienis)
10.00–19.00 Dailidystės ir Stalystės dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu mokoma restauruoti senuosius langus, duris, supažindinama su technologiniais procesais, dailidystės įrankiais, konstrukcijų ir apdailos detalėmis, senaisiais apkaustais, pristatomas surenkamas medinio tradicinio namo maketas.
Dirbtuves pristato: Lietuvos liaudies buities muziejus, Medžio meistrų draugija, UAB „Jautmalkės lėpis”, IĮ „Sakalų svetainė”, UAB „Mokmedis”.
10.00–19.00 Krosnių, židinių ir dūmtraukių dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu vyks krosnies koklių statymo/dėliojimo pamokos vaikams ir suaugusiems, bus pristatomi istorinių krosnių ir židinių koklių pavyzdžiai, darbo įrankiai ir technologijos.
Dirbtuves pristato krosnių, židinių ir kaminų meistras Artūras Šuliokas.
10.00–19.00 Tradicinių tinkų ir dažų kūrybinės dirbtuvės (SV)
Parodos lankytojai dirbtuvių metu galės išmėginti tinkavimą įvairiais tinkais, sudalyvauti kolektyviniame lipdyme molio tinku ir atkurti istorines spalvas iš natūralių pigmentų.
Dirbtuves pristato Saulius Jackevičius, meistras amatininkas, natūralių statybinių medžiagų kūrėjas, technologas ir lektorius.
10.00–19.00 Savanorių dirbtuvės „Info-point” (SV)
Grupė iniciatyvių miestiečių vedama jaunų architektų Gabrielės Šarkauskienės ir Antano Šarkausko bandys sukurti ir įgyvendinti informacinio taško erdvę bažnyčioje.
Dirbtuves pristato architektai Gabrielė ir Antanas Šarkauskai („Š A atelier“).
10.00–19.00 Fotografavimas senoviniu momentinės fotografijos būdu – penkiaminute (SV)
Atvirosios fotografijos dirbtuvės demonstruos įdomų senovinį fotografavimo būdą dumpliniiu fotoaparatu, kurio principas panašus į “polaroid”. Žmogus nufotografuojamas tiesiai į fotopopierių, kuris iš karto ryškinamas, gaunant vienetinę nuotrauką. Tai pozityvinis nuotraukos gavimo procesas. Fotografavimo metu priklausomai nuo aplinkos apšvietimo reikės ramiai sėdėti ar stovėti – nuo 2 iki 30 sekundžių. Ramiai išsėdėti reikiamą laiką gali būti sunkiausias ir tuo pačiu linksmiausias potyris, dar labiau priartinantis prie senosios fotografijos ir senojo fotografavimo atkūrimo.
Dirbtuves pristato „Atvirosios fotografijos dirbtuvės“.
10.00 – 19.00 Dirbtuvės „Akli pasimatymai su knyga“ (SV)
Knygynas „Juodas šuo“ kvies pasigrožėti ir įsigyti savo kolekcijos leidinius, o visi norintys turės galimybę sudalyvauti aklų pasimatymų su knyga dirbtuvėse. Juodo šuns erdvėje radus skaitytą mylimą knygą kviesime ją paslėpti popierinėje pakuotėje ir vaizdinėmis užuominomis (koliažais, piešiniais etc.) sukurti naują autorinį viršelį. Sukurti darbai tampa unikalia literatūrine rekomendacija.
Dirbtuves pristato knygynas „Juodas šuo”.
10.00–13.30 Spalvų laboratorija (SV)
Dirbtuvių metu naudojant natūralius pigmentus, juos maišant bus bandoma išgauti etalonines spalvas.
Dirbtuves pristato Saulius Jackevičius, meistras amatininkas, natūralių statybinių medžiagų kūrėjas, technologas ir lektorius.
10.00–11.30 Dirbtinio storasluoksnio marmuro ir skaljolos meno dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu Alvydas Mandeika mokys primirštų brangių medžiagų imitavimo technikų: savo rankomis pasigaminus dirbtinio marmuro plokštelę ir dekoravus ją skaljolos technika, parodos lankytojų akims naujomis spalvomis atsivers daugelio Lietuvos bažnyčių interjerai ir jų puošyba.
Dirbtuves pristato Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedra.
11.30–13.00 Paveikslų retušavimo praktika (SV)
Dirbtuvių dalyviai, gavę paveikslo „Šv. Juozapas” kopijos fragmentą, vadovaujami tapybos restauratorės, galės patys išmėginti tapybos netekčių retušavimo techniką.
Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras.
11.30–13.00 Keramikos restauravimo dirbtuvės (SV)
Sudužusio puodelio likimas – klijuoti ar išmesti? Atsinešę sudužusį stiklo, keramikos ar porceliano dirbinį su profesionalios restauratorės pagalba prikelsite jį naujam gyvenimui.
Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras.
12.00–13.00 Gipso liejimo dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu bus galima susipažinti su plastiška ir lengvai formuojama skulptūrine medžiaga – gipsu ir jo liejimu formose. Tai viena plačiausiai naudojamų medžiagų dekoruojant pastatų interjerus.
Dirbtuves pristato Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedra.
Dirbtuves veda Ramunė Balandžiūnienė.
13.30–15.00 Dirbtinio storasluoksnio marmuro ir skaljolos meno dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu Alvydas Mandeika mokys primirštų brangių medžiagų imitavimo technikų: savo rankomis pasigaminus dirbtinio marmuro plokštelę ir dekoravus ją skaljolos technika, parodos lankytojų akims naujomis spalvomis atsivers daugelio Lietuvos bažnyčių interjerai ir jų puošyba.
Dirbtuves pristato Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedra.
14.30–16.00 Keramikos restauravimo dirbtuvės (SV)
Sudužusio puodelio likimas – klijuoti ar išmesti? Atsinešę sudužusį stiklo, keramikos ar porceliano dirbinį su profesionalios restauratorės pagalba prikelsite jį naujam gyvenimui.
Dirbtuves pristato Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras.
14.30–16.00 Trimačių polichromuotų objektų retušavimo dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių dalyviai sužinos polichromuotų medinių skulptūrų retušavimo etinius ir estetinius principus bei praktikoje naudojamus sprendimus.
Dirbtuves pristato Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras.
15.30–17.00 Spalvų laboratorija (SV)
Dirbtuvių metu naudojant natūralius pigmentus, juos maišant bus bandoma išgauti etalonines spalvas.
Dirbtuves pristato Saulius Jackevičius, meistras amatininkas, natūralių statybinių medžiagų kūrėjas, technologas ir lektorius.
16.00–17.00 Stiuko lipdybos dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu išbandysite įvairių dekoro elementų formavimą pačia archaiškiausia forma – lipdant vietoje iš stiuko.
Dirbtuves pristato Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedra.
Dirbtuves veda Ramunė Balandžiūnienė.
17.00–18.30 Trimačių polichromuotų objektų retušavimo dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių dalyviai sužinos polichromuotų medinių skulptūrų retušavimo etinius ir estetinius principus bei praktikoje naudojamus sprendimus.
Dirbtuves pristato Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras.
17.00–18.30 Tekstilės restauravimo dirbtuvės (SV)
Sidelių netekimų atkūrimas gobelenine technika. Dirbtuvių metu kopijuojamas unikalus sieninio kilimo fragmentas, kartojant autentišką techniką – audžiant vertikaliomis staklėmis.
Dirbtuves pristato Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras.
17.30–19.00 Dirbtinio storasluoksnio marmuro ir skaljolos meno dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu Alvydas Mandeika mokys primirštų brangių medžiagų imitavimo technikų: savo rankomis pasigaminus dirbtinio marmuro plokštelę ir dekoravus ją skaljolos technika, parodos lankytojų akims naujomis spalvomis atsivers daugelio Lietuvos bažnyčių interjerai ir jų puošyba.
Dirbtuves pristato Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedra.
Vieta – Archeologijos rūsys, bažnyčios rūsiai
Gegužės 18 d. (penktadienis)
13.00–15.00 Mokslinės dirbtuvės „Augalai ir gyvūnai archeologo akimis. Zooarcheologija, paleobotanika ir dendrologija“ (SV)
Keramika, titnagas, metaliniai dirbiniai yra anaiptol ne vienintelis šaltinis buvusių bendruomenių gyvensenos pažinime. Dirbtuvių metu mokslininkai atskleis mažiau žinomų archeologinių radinių – gyvūnų kaulų, augalų liekanų – laboratorinių tyrimų galimybes, jų svarbą, kintančias ir tobulėjančias metodikas.
Gegužės 19 d. (šeštadienis)
11.00–13.00 Kūrybinės dirbtuvės su Žaislų muziejumi „Archeologija vaikams“ (SV)
„Žaislų muziejus“ įtrauks vaikus ir visą šeimą į paslapčių kupiną ir nepaprastai įdomų archeologijos pasaulį.
Vieta – Bažnyčios kiemas, Laisvalaikio ir vaikų erdvė
Gegužės 18 d. (penktadienis)
10.00–12.00, 13.00–15.00, 16.00–17.00, 18.00–19.00 Kalvystės dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu bus gaminamos tradicinės dekoratyvinės saulutės, restauruojamos senosios, galėsite prisiliesti prie bažnyčios durų ir langų senųjų metalinių dalių restauravimo.
Dirbtuves pristato Raimondas Vaitkūnas, UAB „Vilniaus kalviai”.
16.00-17.00 Matyta.lt kūrybinės dirbtuvės – lavinamosios lentos gamyba.
Drauge iš įvairiausių parankinių priemonių kursime veiklos lentą – įdomų žaidimą, leisiantį išradingai ir linksmai žvelgti į kasdienę buitinę aplinką. Kam imituoti gyvenimą su plastikiniais žaislais, jeigu galima žaisti su tikrais daiktais?
17.30–19.00 Vaikų (6–9 m) edukacinės architektūros dirbtuvės „Atvira forma“ (V)
Kurdami realaus dydžio erdvines struktūras vaikai žaidimo forma mokysis eksperimentuoti su erdve: ją pajusti, išbandyti, kritikuoti, patobulinti ir pritaikyti sau.
Dirbtuves pristato architektai Gabrielė ir Antanas Šarkauskai („Š A atelier“).
17.30 – 18.30 Gedimino bokšto statymo čempionatas šeimoms (SV)
Ar kada rungėtės, kas pirmesnis pastatys savo Gedimino bokštą? Šeimos kviečiamos išbandyti autentišką medinį žaislą–dėlionę, patirti smagų azartą rungiantis architektų čempionate ir laimėti bilietus į „Gatvės gyvos vaikams“ ekskursijas!
Gegužės 19 d. (šeštadienis)
10.00–11.30 Vaikų (6–9 m) edukacinės architektūros dirbtuvės „Atvira forma“ (V)
Kurdami realaus dydžio erdvines struktūras vaikai žaidimo forma mokysis eksperimentuoti su erdve: ją pajusti, išbandyti, kritikuoti, patobulinti ir pritaikyti sau.
Dirbtuves pristato architektai Gabrielė ir Antanas Šarkauskai („Š A atelier“).
10.00–12.00, 13.00–15.00, 16.00–17.00, 18.00–19.00 Kalvystės dirbtuvės (SV)
Dirbtuvių metu bus gaminamos tradicinės dekoratyvinės saulutės, restauruojamos senosios, galėsite prisiliesti prie bažnyčios durų ir langų senųjų metalinių dalių restauravimo.
Dirbtuves pristato Raimondas Vaitkūnas, UAB „Vilniaus kalviai“.
11.00–13.30 Gamtos darželio „Po smilgom“ edukacinė programa vaikams (3–9 m. ) „Stebuklingas miškas” (V)
Kartu su vaikais pinamos draugystės apyrankės, gaminami magnetukai, veiks nykštukų dirbtuvėlės, bus galima apsilankyti pasakų palapinėje.
13.00–14.30 Vaikų (6–9 m) edukacinės architektūros dirbtuvės „Atvira forma“ (V)
Kurdami realaus dydžio erdvines struktūras vaikai žaidimo forma mokysis eksperimentuoti su erdve: ją pajusti, išbandyti, kritikuoti, patobulinti ir pritaikyti sau.
Dirbtuves pristato architektai Gabrielė ir Antanas Šarkauskai („Š A atelier“).
14.00–15.00 Protmūšis apie Vilniaus paveldą (VšĮ “Gatvės gyvos”)(vyks Seminarų erdvėje, Tapybos patalpoje, II a.) (SV)
Vilniaus pastatai ir gatvelės slepia daugybę įdomiausių faktų ir istorijų! Kviečiame šeimas išbandyti save sprendžiant paveldo galvosūkius bei praturtinti žinias apie sostinės paveldą. Laimėtojų laukia dovana – bilietai į „Gatvės gyvos vaikams“ ekskursijas!
Čempionatą organizuoja VšĮ “Gatvės gyvos”.
15.00–17.30 Gamtos darželio „Po smilgom“ edukacinė programa vaikams (3-9 m.) „Stebuklingas miškas” (V)
Kartu su vaikais pinamos draugystės apyrankės, gaminami magnetukai, veiks nykštukų dirbtuvėlės, bus galima apsilankyti pasakų palapinėje.