Kvietimas dalyvauti Trumpametražių filmų konkurse „Didžiuojamės mūsų paveldu, atviru pasauliui“

ES delegacija Europos Taryboje su Europos Tarybos parama kviečia dalyvauti pirmajame Trumpametražių filmų konkurse tema „Didžiuojamės mūsų paveldu, atviru pasauliui“. Organizatoriai kviečia savo kūrybiškumą atskleisti naudojantis filmavimo kamera ar tiesiog išmaniuoju telefonu. Filme pristatomas paveldas tikrai neprivalo apsiriboti vien gražiais senais pastatais su įdomia istorija. Juk paveldas apima kur kas daugiau – tai gali būti močiutės suknelė, kurtinanti muzika ar aplinkinius kosėti priverčiantis, bet jūsų namuose mėgstamiausias prieskonis!

Taisyklės:

  1. Konkursas atvira mėgėjams, neprofesionalams. Dalyviai turi būti vyresni nei 18 metų.
  2. Filmo trukmė turi būti nuo vienos iki trijų minučių (kartu su titrais).
  3. Filmas turėtų būti anglų arba prancūzų kalba. Galima kurti filmą gimtąja kalba su angliškais ar prancūziškais subtitrais.
  4. Konkursui pateikiamas filmas turi būti sukurtas ne daugiau nei prieš metus iki konkurso pabaigos.
  5. Įsipareigojimas dėl originalios muzikos naudojimo: filmai, naudojantys ne laisvai prieinamą (royalty-free) muziką, nedalyvaus galutinėje atrankoje.

Pagrindinis konkurso laimėtojas bus išrinktas tarybos, sudarytos iš Europos Sąjungos ir Europos Tarybos atstovų bei kino profesionalų. Antruoju laimėtoju taps daugiausia palaikymo socialinėse medijose sulaukęs filmas, taip pat apdovanojamas bus ir geriausio komentaro su filmo kritika autorius. Prizai – kameros ir kita fotografijos bei kinematografijos technika.

 

Savo trumpametražius filmus galite pateikti iki 2019 m. vasario 5 d.

Daugiau informacijos apie konkursą: https://www.coe.int/en/web/human-rights-channel/film-competition